Informácie o nás

Mestský útulok v Michalovciach slúži ako zariadenie pre zabehnuté, túlavé a opustené psy odchytené na území mesta Michalovce. V prípade, že uvidíte v uliciach mesta túlavého psíka, kontaktujte Mestskú políciu Michalovce na t. č: 056/6422279. Tá zabezpečí odchyt prostredníctvom odchytovej služby a následné umiestnenie v útulku. Ak je v útulku stop stav, odchytené psy sú umiestnené v útulku Veľké Kapušany.
Mestský útulok v Michalovciach je situovaný v mestskej časti Michalovce - Močarany (v areáli družstva - na konci dediny, smer Košice, vpravo). Pre verejnosť je otvorený Po - Pia od 7. 00 do 15. 00 hod a cez víkendy po telefonickej dohode na čísle 0908 330 792 alebo 0908 691 414. Útulok je v správe mesta (technické služby mesta). Kapacita útulku umožňuje umiestniť cca 20 - 40 psov.
Táto stránka je v správe dobrovoľníkov OZ Centrum osvety chovateľov spol. zvierat. Psíkom z útulku zabezpečujeme krmivo, veterinárnu starostlivosť, kastrácie, fotíme ich, inzerujeme a hľadáme im nové domovy.


ÚTULOK JE V SPRÁVE MESTA, NIE OZ! Nerozhodujeme o prijatí psíkov.

ADOPCIA: 
Adopcia psíka z útulku je jednoduchá: 1. Výber psíka, 2. Spísanie adopčnej zmluvy, 3. Uhradenie adopčného poplatku vo výške 30,- eur. Tento poplatok pokrýva časť nákladov vynaložených na odchyt psíka, veterinárne ošetrenie, a to odčervenie, odblšenie, očkovanie, čipovanie, vystavenie preukazu a v prípade dospelého psíka či feny aj kastráciu alebo sterilizáciu. 4. Prevzatie psíka. Každý Michalovčan, ktorý si adoptuje psíka z mestského útulku v Michalovciach, je natrvalo oslobodený od platenia dane za psa. Nárok na oslobodenie od dane za psa si daňovník uplatňuje pri prihlásení psa do evidencie podaním priznania v zmysle zákona a po predložení dokladu o osvojení psa z útulku.
 

Ako nám môžete pomôcť:
- krmivom - granule (pre šteniatka a dospelých psov - kvalitné a ľahko dostupné značky sú napríklad Chappi, Pedigree, Darling, Propesko..), ryža, cestoviny, konzervy, salámy, suché pečivo
- obojkami, vodítkami a antiparazitnými obojkami pre psov
- oblečením pre psov (používame pre chorých psov alebo v zime pre krátkosrstých psov)
- dekami, plachtami, kobercami (ako výstelka do búd pre psov, najmä v zimných mesiacoch)
- dezinfekčnými prostriedkami (Savo a pod.)
- venčením psíkov na útulku
- brigádnicky - pomoc s prevozmi, čistenie kotercov, fotenie a venčenie psíkov na útulku (0908 330 792 alebo 0908 691 414)


Finančne: 
IBAN: SK9409000000000483746623
BIC - SWIFT: GIBASKBXZáchrana a starostlivosť o psíkov v útulku je založená predovšetkým na práci dobrovoľníkov a príspevkov od darcov. Najmä vďaka Vám majú psíkovia šancu na nový život a milujúci domov. Zo srdca Vám ĎAKUJEME za akúkoľvek pomoc! ♥